Україна встановила рекорд з експорту замороженої малини

Україна встановила рекорд з експорту замороженої малини

Цього сезону Україна встановила рекорд з експорту замороженої малини. Про це повідомляють фахівці ринку, спираючись на статистичні дані з міжнародної торгівлі. Так, в період з січня по листопад 2016 року країна експортувала більше 6,5 тис. тонн замороженої малини. Цей показник майже в 3 рази перевищує результат всього 2015 року. Фактично, мова вже йде про найбільший обсяг експорту замороженої малини за всю історію незалежної України.

Як і минулого року, найбільший обсяг поставок припав на серпень та вересень, тобто переважно експортували заморожену малину ремонтантних сортів. Цього року, лише протягом серпня, було експортовано майже 2 тис. тонн малини, тобто 75% всього минулорічного обсягу. У вересні з країни було вивезено близько 1,8 тис. тонн цієї ягоди, і цей показник в 3 рази перевищив обсяг експорту у вересні 2015 року.

«Досягти таких результатів нам вдалось, перш за все, через збільшення виробництва та стабільний попит на українські ягоди в Європі. Але, для збільшення експорту, українським компаніям довелося знизити ціну. Цього року урожай малини в країнах ЄС був кращим, ніж минулого, тому конкуренція для зовнішньої продукції була жорсткішою. Так, якщо восени 2015 року попит на українську малину був стабільно високим в ЄС при ціні 3,4-4,0 EUR/кг, то цього року дорожче, ніж по 1,7-1,8 EUR/кг, продавати ягоду було дуже важко,» - коментує ситуацію Тетяна Гетьман, експерт плодоовочевого ринку Східної Європи.

Майже всю українську заморожену малину у 2016 році викупили країни ЄС, при цьому в Польщу було продано 3,4 тис. тонн ягоди, тобто більше 50% всього експортного обсягу. Частка Німеччини склала близько 10%; Україна відвантажила близько більше 600 тонн замороженої малини туди. Цікавим є те, що в трійці лідерів цього року, замість Росії, опинилась Чехія, яка збільшила обсяг імпорту замороженої малини з України одразу в 4 рази – до 580 тонн. Тим часом, в списку покупців з’явилась Білорусь, яка імпортувала з України майже 200 тонн замороженої малини. Не виключено, що більшість цього обсягу було потім реекспортовано в Росію. Нагадаємо, вже майже рік в Росії діє заборона на постачання зморожених ягід з України. Раніше ця країна входила до списку головних покупців української замороженої малини.

Источник:
+1
23:59
4893
Нет комментариев. Ваш будет первым!
Загрузка...

Мини клубы по интересам

Сириус Агро Плант
Современные агротехнологии выращивания ягоды
18 участников
SAP
Клуб фермерів-експортерів ягоди Sirius Agro Plant
17 участников
Обработка ягод, фруктов, овощей, орехов...
Здесь вы можете ознакомится с продукцией завода ООО "Системы
10 участников
Экспорт-импорт культурных ягод
Рынок культурных ягод: цены, урожай, аналитика, куплю-продам
8 участников
Экспорт-импорт дикорастущих ягод, грибов, орехов
Рынок ягод,грибов,орехов: цены, урожай, аналитика, куплю-про
5 участников
4 участника

Sirius agro plant - Mivena

Mivena – всемирно известный голландский производитель, выпускающий высококачественные удобрения контролируемого выделения (CRF) для растений.

mivena

Удобрения Mivena (Мивена) купить в интернет-магазине «Sadovnikoff»